Proces zamawiania mebli na wymiar

16.09.2016

Częstym pytaniem ze strony klientów jest – „Jak wygląda procedura zamówienia mebli na wymiar w firmie Gust Meble?”. W związku z tym postanowiliśmy w kilku krótkich punktach wyjaśnić cały proces zaczynając od pomysłu, a na montażu mebli kończąc.

Meble na wymiar w firmie Gust meble - etapy powstawania

Pierwszym krokiem jest spotkanie w naszym studiu, na które warto zabrać plan mieszkania lub chociaż wymiary danego pomieszczenia. Na miejscu omówimy wszystkie szczegóły dotyczące stylu mebli, ergonomicznego zagospodarowania przestrzeni oraz wyposażenia dodatkowego. Dzięki tym szczegółom projektant będzie w stanie zaproponować niezobowiązującą aranżację, która zostanie szczegółowo wyceniona. Istnieje również możliwość uzyskania wstępnego kosztorysu mebli bez odwiedzania naszego studia. W tym celu stworzyliśmy na naszej stronie formularz „szybkiej wyceny”. Mimo to zachęcamy do odwiedzenia naszego studia przy ul. Bartyckiej 24/26 (Pawilon Bartico) gdzie będziemy mogli zaprezentować Państwu nie tylko materiały, z których wykonywane są meble, ale również dostępne systemy.


Kolejnym etapem jest wizja lokalna i pomiar. Jest to usługa płatna, której koszt jest odliczany od wartości zamówienia w przypadku podpisania umowy.


Na podstawie wykonanych pomiarów, w uzgodnionym terminie, przygotowujemy szczegółową dokumentację, która obejmuje projekt graficzny wraz ze schematem podłączeń wodnych, gazowych i elektrycznych oraz wizualizację.

Image title

Jeśli akceptują Państwo przedstawioną przez nas ofertę, wówczas podpisujemy umowę. Faza produkcji rozpoczyna się po wpłaceniu zaliczki i w zależności od wybranego materiału, z którego wykonywane są meble oraz poziomu skomplikowania zabudowy trwa od 5 do 10 tygodni.


Ostatnim etapem do tego aby mogli się Państwo cieszyć swoimi nowymi meblami jest ich montaż, na który umawiamy z wyprzedzeniem – co do dnia i godziny. Nasze meble montowane są na terenie całego kraju jak również za granicą. Większość montaży realizowana jest w przeciągu jednego dnia, a wyjątki stanowią wyłącznie bardzo duże lub skomplikowane zestawy. Ze względów bezpieczeństwa nie dokonujemy podłączeń hydraulicznych oraz gazowych, ale jeśli mają Państwo życzenie możemy polecić osobę z odpowiednimi uprawnieniami.